Projekty unijne
Transformacja działalności poprzez wprowadzenie rozwiązania cyfrowego aukcje na żywo online oraz przeprowadzenie prac B+R celem opracowania innowacyjnego narzędzia opartego na rozwiązaniach z  zakresu sztucznej inteligencji, którego zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa w obrocie dziełami sztuki, antykami i przedmiotami kolekcjonerskimi oraz wdrożenie wyników tych prac na platformie Clemens.
Opis projektu
Projekt dzięki wykorzystaniu rozwiązań z zakresu AI (sztuczne sieci neuronowe) przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i transparentności w obrocie dziełami sztuki, antykami i przedmiotami kolekcjonerskimi na rynku polskim. W ramach prac B+R opracowane zostaną innowacyjne algorytmy i mechanizmy, które umożliwią efektywne wyszukiwanie obrazem obiektów tożsamych lub podobnych w bazach danych dzieł skradzionych i nielegalnie wywiezionych MKiDN, a także w bazie archiwalnych notowań aukcyjnych i bazie znanych falsyfikatów. Nastąpi wdrożenie wyników prac B+R na platformie Clemens.pl w postaci innowacji produktowej pt. „Tarcza Ochronna AI”. Celem tego rozwiązania będzie automatyczna detekcja skradzionych i nielegalnie wywiezionych dzieł sztuki i antyków oraz identyfikacja potencjalnych strat wojennych. System ten będzie również pomagał użytkownikom serwisu Clemens w badaniu proweniencji, pozwoli zwiększyć przejrzystość cen na rynku oraz będzie pomocny w wykrywaniu potencjalnych falsyfikatów. Ponadto w ramach modułu Cyfryzacja nastąpi transformacja działalności firmy poprzez zmianę głównego formatu sprzedaży na aukcje młotkowe (aukcje na żywo), które są stosowane przy sprzedaży wartościowych i unikatowych dzieł sztuki, antyków i przedmiotów kolekcjonerskich.
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich
Wartość projektu: 1.582.821,61 zł
Dofinansowanie z UE: 1.089.166,50 zł

Projekty zrealizowane
Clemens Adam Mazgaj realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich
w ramach naboru nr RPMP.01.02.01-IP.01-12-012/19, Poddziałanie 1.2.1 Projekty badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw, Typ projektu A. Projekty obejmujące badania przemysłowe i prace rozwojowe albo prace rozwojowe.
„Realizacja prac badawczo-rozwojowych prowadzących do opracowania innowacyjnych algorytmów uczenia maszynowego (machine learning) dostosowanych do specyfiki internetowej platformy handlowej Clemens.pl”.
1. Cele projektu
Przedmiotem projektu jest z przeprowadzenie prac badawczych z zakresu uczenia maszynowego, mające na celu opracowanie nowych metod i narzędzi pozwalających na analizę i rozpoznawania obrazów w formularzu dodania nowego przedmiotu oraz opracowanie algorytmów zaawansowanych rekomendacji produktowych.
2. Planowane efekty
Głównym efektem projektu będzie wprowadzenie na rynek innowacyjnego produktu na bazie innowacyjnych algorytmów uczenia maszynowego (machine learning), których zasadniczym celem będzie zaspokojenie specyficznych potrzeb klientów platformy, zwiększenie konwersji, maksymalizacja przychodów, optymalizacja i zautomatyzowanie procesu dodawania nowych ofert do serwisu.
Realizacja projektu wpisze się w zapotrzebowanie zgłaszane przez rynek, przełoży na wzrost konkurencyjność i innowacyjność przedsiębiorstwa oraz wydatnie zwiększy potencjał badawczy Firmy.
3. Wartość projektu: 997.781,00 PLN
4. Wkład Funduszy Europejskich: 711.155,00 PLN

Clemens Adam Mazgaj realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach naboru nr: POPC.02.04.00-IP.01-00-001/20 Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś priorytetowa II „E-administracja i otwarty urząd” Działanie 2.4 „Tworzenie usług i aplikacji wykorzystujących e-usługi publiczne i informacje sektora publicznego”.
„Aplikacja mobilna Clemens integrująca serwis internetowy Clemens.pl z bazami danych MKiDN tj. bazą strat wojennych oraz krajowym wykazem zabytków skradzionych lub wywiezionych za granicę niezgodnie z prawem”.
1. Cele projektu
Przedmiotem projektu jest opracowanie aplikacji mobilnej, która będzie integrować serwis internetowy Clemens.pl z dwoma otwartymi zasobami ISP dostępnymi w formie baz danych, prowadzonymi przez instytucje sektora publicznego, podległymi Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
2. Planowane efekty
Rezultat projektu będzie miał pozytywny wpływ zarówno na grupę docelową sprzedawców, chroniąc ich przed konsekwencjami sprzedaży obiektów skradzionych lub nielegalnie wywiezionych, jak i na grupę kupujących, chroniąc ich przed możliwością zakupu obiektów, które posiadają wady prawne.
3. Wartość projektu: 313.956,20 PLN
4. Wkład Funduszy Europejskich: 265.700,87 PLN
